Needle Detector Machine ZD-630AX-2000
Post Date :2007-07-24
Expire Date :2008-06-04
View Basket
Mainly fit bed sheet,wide fabric products
Detailed Trade Lead Description
ZD-630AX-2000
【FEATURES】
1.Extra width,high firm structure,excellent performance.
2.SMDtechnolgy,good stability during operation.
3.LED display panel,smart counter,exact locating.
【PURPOSE】
◆ Designed for bed sheet,cloth and down-filled coat use.
【SPECIFICATIONS】
▲ Model: ZD-630AX-2000(100mm)
▲ Detection method: Magnetic induction
▲ Detection sensitivity: 1.0mm steel to samll scissors
▲ Detection adjustment: 10step
▲ Detection width: 2000mm
▲ Alarm method: Buzzer、Lamp
▲ Belt speed: 32m/min(50HZ)、40m/min(60HZ)
▲ Power source: AC200-240V 50-60HZ
▲ Rated output: Appr160W
▲ Dimension: 2350mm(L)*2450mm(W)*950mm(H)